Kontakta oss

Om du träffar patienter som är aktuella för registret eller har några frågor kring Barnriksstroke, kontakta:

Register-koordinator Rut Inger Enryd (rutinger.enryd@vll.se,
tel: 072-249 2420) eller någon av oss övriga i ledningsgruppen:

Gunilla Drake, (gunilla.drake@vgregion.se)
Barnneurolog, Drottnings Silvias Barnsjukhus, Göteborg

Tony Frisk (tony.frisk@karolinska.se)
Barnkoagulationsläkare, Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Stockholm

Catrin Furuhjelm, (catrin.furuhjelm@regionostergotland.se)
Barnläkare, Barn- och Ungdomssjukhuset,  Linköping

Pernilla Grillner, (pernilla.grillner@karolinska.se)
Barnneurolog, Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Stockholm

Staffan Lundberg, (staffan.lundberg@kbh.uu.se)
Barnneurolog, Akademiska Barnsjukhuset, Uppsala

Olof Rask, (olof.rask@med.lu.se)
Barnneurolog, Barn- och ungdomsmedicinska kliniken, Skånes Universitetssjukhus, Lund

Niklas Timby, (niklas.timby@umu.se)
Barnneurolog, Barn- och undomskliniken, Norrlands Universitetssjukhus, Umeå